Květen 2007

Výhra za 1.bleskovku pro vás!

21. května 2007 v 19:31 Bleskovky
Čauky!!!Hele lidi=) tak jak sem zjistila podle počítadla tak sem docela chodíte a mooocík děkuju=))Ale nikdo sem nepíše kometíky=( ani nehlasuje v anketách...a taky se zúčastnil jenom jeden človík v bleskovce =( A tomu človíku faaak díkes!!!!=))))
No a teď ta cena =)

1.bleskovka

20. května 2007 v 11:37 Bleskovky
Je tu 1.Bleskovka!!!
tak za
1)Jaká je tvá nej barva?
2)Nejlepší zpěvačka
3)Nejlepší zpěvák
4)Co by jsi chtěl(a) na diplom
Dimplomy pro výherce udělám během dneška!


2.spřátelený blog-Babarik

12. května 2007 v 20:28 *Spřátelené blogy =))*
Strašně moooc suprovej blog určitě se koukněte!!!Nebudete litovat =))

Nějaký fotešky Joshe+ něco o něm=)

12. května 2007 v 15:16 *Josh Holloway*
Drsný hezoun vypadá, jako kdyby právě sesedl z koně někde na zapadlé texaské farmě. Za modelovým zevnějškem je však něco více. Joshua Lee Holloway se sice narodil 20. července 1969 v Kalifornii, jeho rodina se však brzy přestěhovala do zapadákova někde v Georgii.


Cesta zpět mezi světla ramp trvala Joshovi přes třicet let a vedla přes tři bratry, sbírání mrtvých kuřat na farmě a zasekla se na dlouhá léta na modelingovém molu. Dnes ho zdobí titul jednoho z padesáti nejkrásnějších lidí světa (People 2005), přesto on sám s typicky Sawyerovskou pózou tvrdí, že seriál "Ztraceni" ("Lost") mu přinesl akorát dlouhé vlasy a jižanský přízvuk, tedy dvou věcí, které nemá rád a snažil se jich dlouhá léta zbavit.
Sám však musí uznat, že před tajemným ostrovem v televizi či filmu vymetal jen ty nejtmavější kouty. I dnes má dostatek času na svou manželku Yessicu a na své koníčky, kam patří třeba snowboard nebo motokros.

1.http://evuule.blog.cz

12. května 2007 v 12:57 *Spřátelené blogy =))*
Moooc pěknej blog! ! !Stojí za se kouknout =)) jestli máte rádi Avrilku tak určitě!!!Ale najdete tam i jíné věci! ! !


Moje 3 Výhry za bleskovku

11. května 2007 v 21:04 *Moje Výhry=)*
Děkuju moooc!!!
A to poslední je od http://forever-geedee.blog.cz

Krááásný fotky!!!=)

11. května 2007 v 18:04 *Josh Holloway*
Nějaký fotečky :-*

Diskografie-Under my skin

11. května 2007 v 17:45 Avril Lavigne
CD Under my skin.....
1)Take me away
2) Together
3)Don't tell me
4)He wasn't
5)How Does It feel
6)My happy ending
7)Nobody's Home
8)Forgotten
9)Who Knows
10)Fall to pieces
11)Freak Out
12)Slipped Away
13)I away get What I want
14)Nobody's Home (live)
A ještě jedna fotečka =))

Pár Fotek Rihanny =)

7. května 2007 v 7:42 *Rihanna*
Nějaký fotky Rihanny!!!
Má moc pěkný náramky!!!
Této fotky

Kráásný naušnice

2. května 2007 v 19:02
Krásný naušnice!!!!

Piercing do Jazyku

2. května 2007 v 18:39 *Piercing*
Piercing do Jazyka
Ten bych teda chtěla!!!
Tak něco o něm =)
Umístění:
Je nutno provádět piercing na základě posouzení rozměrů a délky jazyka jednak při jeho normálním uložení v dutině ústní a dále pak při vyplazení a natažení. Umístění skrze či za tzv. přirozený oblouk je optimální z hlediska jídla a mluvení. Pokud je šperk umístěn příliš vpředu, může spodní kulička narážet oproti dásni, výsledkem čehož může být její podráždění či až atrofie (ztenčení). V případě umístění příliš vzadu může piercing vyvolávat extrémní otok a dále dráždit uzdičku. Uzdička - vazivový proužek probíhající podélně na spodině jazyka - je u různých lidí v různém stupni vyjádřena. Nemusí být vyjádřena prakticky vůbec, naopak může být delší, mnohdy je i zcela krátká a jazyk je tím pádem omezeně pohyblivý a obtížně lze vypláznout. Nelze tedy provádět piercing jazyka vždy. Existuje zcela nezbytná zásada, že pokud je uzdička přítomna, piercing musí být proveden buď před ní, či vedle ní! Zabráníme tak jizvení, ke kterému dochází drážděním uzdičky šperkem. Co se týče vlastního provedení piercingu, jsou používané 2 varianty, tj. vpich směrem shora dolů a naopak. Jehla většinou kopíruje svalová vlákna, která tvoří snopce a projíždí podél nich.
Hojení, jeho průběh a možné komplikace:
Správně provedený piercing by měl být proveden co nejkolměji k podélné ose jazyka. Jelikož vlivem nahromadění řídkého pojiva v okolí svalové tkáně jazyka dochází k následnému výraznému otoku, je třeba použít šperk dostatečných rozměrů. Otok mnohdy může dosáhnout až dvojnásobku normálního rozměru jazyka. Otok bývá výraznější u rozměrnějších jazyků (u mužů), čím více je umístěn vzadu, tím masivnější je i otok, částečně je reakce individuální. Udává se, že nejvýraznější bývá otok mezi 2-5 dnem po aplikaci, poté dochází k jeho postupnému zmenšování. Během otoku je třeba dodržovat určité zásady, jež budou uvedeny následně. Jazyk se stává napjatým, někdy lesklým a vyhlazeným, mnohdy se objeví bělavý či i jinak zbarvený povlak na povrchu. Někdy lze spatřit tkáňový mok, vytékající z ústí piercingu,ale většinou je slinami zlikvidován a netvoří se krusty, tak jako v jiných lokalizacích. Celkově doba hojení, pokud nedojde ke vstupu infekce, trvá cca 10-14 dní, tedy tento typ piercingu patří k rychle a dobře se hojícím. Jazyk je v prvních dnech hůře pohyblivý, dochází k prosáknutí zejména podčelistních slinných žláz a nadprodukci slin, jež nutí k častějšímu polykání. Během cca 5 dní tento příznak ustupuje. Chuťové pohárky v obl. kořene jazyka jsou napjaté a někdy mohou způsobovat pocity bodavého charakteru resp. až pálení. K dobrému hojení piercingu jazyka dochází vlivem protilátek a "ochranných faktorů" obsažených ve slinách (lysozym aj.), jež brání rozvoji infekce, není vhodné tyto přirozené obranné faktory organismu potlačovat např. nadměrným užitím desinfekčních prostředků.Po několika dnech se začíná otok zmenšovat a většinou mezi 7-10.dnem po piercingu se dostává jazyk do původních rozměrů a původní barbella může být nahrazena definitivní kratší. Po zavedení šperku může docházet k určitým problémům. Pokud dojde k porušení uzdičky či je tato příliš mohutná, může vlivem velké kuličky docházet k jejímu dráždění a jizvení. Stejně tak v případě piercingu, který je příliš šikmý, může docházet k dráždění dásně spodní kuličkou a postupnému ústupu tkáně při trvalém tlaku. Obtíže většinou mizí po umístění kratší barbelly, či nahrazení spodní kuličky za menší či dokonce disk s oblými okraji. Extrémně zahnutý či křivý piercing - resp. piercing šikmý, kdy horní kulička je umístěna mnohem více vzadu než spodní východ, vyvolává nadměrné pnutí ve východech a následné prodloužené hojení či jizvení.
Dále může docházet k poškození zubů - buď přímo kousnutím do šperku a uštípnutím zubu, či při častém hraní může vyvolávat poškození skloviny. Při správně provedeném piercingu však rizika nebývají. Příležitostně se může objevit kolem jednoho či obou vývodů nahromadění bělavé či zarůžovělé zduřelé jizevnaté tkáně v průběhu hojení. Připomíná jakoby hrbolaté výrůstky obdobné barvy jako okolní tkáň. Toto může být vyvoláno různými mechanismy,např.:

-tlakem způsobeným hraním s barbellou v době hojení
-tlakem vyvolaným příliš dlouhou barbellou (pokládá se uvnitř úst)
-tlakem vyvolaným nevhodným umístěním piercingu-příliš šikmý a ne kolmý
-tření (frikce) oproti uzdičce
-nahromaděním plaků (zubní kámen)
-chemickým drážděním-vliv alkoholu,nadměrného užívání desinf. prostředků,kouření apod.

Tyto problémy většinou mizí po výměně barbelly za kratší. V krajním případě je nutno odstranit tyto útvary chirurgicky (cca 2x jsem provedl, ale byl jsem svědkem situace, kdy k ústupu došlo spontánně).
Péče o piercing, co dělat a nedělat pro jeho zdárné zhojení:
Při péči o čerstvý piercing je vhodné dodržovat následující zásady:

- co se týče jídla - v počátečních dnech požívat pouze tekutou či kašovitou stravu, nedráždivého charakteru, tj.bez koření, pokrmy by měly být chladné, není vhodné požívat teplé či horké nápoje, nepít kávu, vystříhat se požívání alkoholu - zejména koncentrovaného. Vhodné je jíst jogurty, kaše, apod. Pokrmy, jež by mohly poranit jazyk (hranolky, chipsy) nejsou vhodné.

-po každém jídle je nutno vypláchnout si ústa čistou vychlazenou vodou, v prvních dnech lépe převařenou. Používání desinfekčních prostředků vzhledem k ochranné funkci mikroflory dutiny ústní a protilátek obsažených ve slinách není nutné, pokud se použije ústní voda, neměla by obsahovat alkohol a ředit by se měla max. na 1/4 koncentrace.

-velmi důležitou věcí pro zdárné hojení a zábranu otoku je posrkávání studené vody uchovávané v ledničce, či rozpouštění drobných kousků ledu opakovaně během dne v ústech, taktéž po ránu, kdy dochází ke zvýraznění otoku v důsledku horizontální polohy během spánku - tento postup je velmi efektní a důležitý.

Rihanna Animace =)

2. května 2007 v 18:25 *Rihanna*
Nějaký animačky.....

Rihanna fotky

2. května 2007 v 18:15 *Rihanna*
Nějaký fotky

Další fota Ashlee

2. května 2007 v 18:06 Ashlee Simpson
Blond....
Tahle fotka se mi líbí!!!
Černý styl

Líbí se ti můj blogís???=)

2. května 2007 v 17:45 Ankety
Díky za hlasování!!!!

Klik

2. května 2007 v 17:43 Ankety
Ať vim kolik vás tu bylo...

Líbí se ti Gipsy???

2. května 2007 v 17:42 Ankety
Mno...?

Kdy se ti Avrilka Líbila víc??

2. května 2007 v 17:41 Ankety
Kdy se ti Avrilka Líbila víc??Mě teda dřív,ale teď to taky není špatný!!!=)